SPSS Video Anlatımı Bölüm 7

Spss Videolu anlatımlarının serisini eklemeye devam ediyorum. Önceki bölümleri eklemek için ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz…

Videonun Açıklaması
SPSS istatistik analizleri için kullanılan bir yazılımdır. Çok geniş bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Anket analizi yapanlar, tez analizi yapanlar ya da araştırma projesi yürütenler SPSS yazılımını veri analizi için kullanmaktadır. Genellikle sayısal verilerin analizi için kullanılır.
SPSS ile ki kare analizi, varyans analizi, regresyon analizi, korelasyon analizi, temel bileşenler analizi, faktör analizi, çoklu regresyon analizi, power analizi, ekonometrik analizler gibi çok kullanılan analizlerin yanı sıra çok daha ayrıntılı analizleri yapmak mümkündür. SPSS danışmanlığı ile ayrıntılı bilgi için istatistik danışmanlığı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. SPSS kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve veri analizi uygulamaları görmek için ilgili SPSS videolarımızı izleyebilirsiniz. SPSS kullanımını öğrenmek tez analizi, anket analizi, tıbbi istatistik analizi ve istatistik analiz gibi alanlarda kullanmak için SPSS eğitimlerimize katılabilirsiniz.”

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*