SPSS Video Anlatımı Bölüm 1

İstatistik Çözümlerinin hazırlamış olduğu bu videoları bir araya getirip sizinle paylaşmak istedim. Videonun altından diğer videolu spss anlatımlarına ulaşabilirsiniz… Spss Resimli dersler için tıklayınız.

Videonun açıklaması;

“SPSS istatistik analizleri için kullanılan bir yazılımdır. Çok geniş bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Anket analizi yapanlar, tez analizi yapanlar ya da araştırma projesi yürütenler SPSS yazılımını veri analizi için kullanmaktadır. Genellikle sayısal verilerin analizi için kullanılır.

SPSS ile ki kare analizi, varyans analizi, regresyon analizi, korelasyon analizi, temel bileşenler analizi, faktör analizi, çoklu regresyon analizi, power analizi, ekonometrik analizler gibi çok kullanılan analizlerin yanı sıra çok daha ayrıntılı analizleri yapmak mümkündür. SPSS danışmanlığı ile ayrıntılı bilgi için istatistik danışmanlığı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. SPSS kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve veri analizi uygulamaları görmek için ilgili SPSS videolarımızı izleyebilirsiniz. SPSS kullanımını öğrenmek tez analizi, anket analizi, tıbbi istatistik analizi ve istatistik analiz gibi alanlarda kullanmak için SPSS eğitimlerimize katılabilirsiniz. ”

Spss konu anlatımı ders 1

SPSS Videolu Anlatımlar için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*