Spss Kursları

İstatistiksel analize yönelik bilgisayar programları içerisinde en geniş kapsamlı çalışmaların yapılabilmesine olanak sağlayan SPSS analizi programı, özellikle sosyal bilimler alanında geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Farklı sürümleri de bulunan ve sürekli olarak geliştirilip güncellenmekte olan bu programı tam kapsamlı olarak öğrenebilmeniz için kurslara gitmeniz gerekebilmektedir. Böylelikle özellikle Pazar araştırmacıları, sağlık araştırmacıları, anket şirketleri, devlet kurumları gibi pek çok farklı alanda kullanılan bu pratik programı daha çabuk öğrenebilmeniz mümkündür. Bu program size sadece analiz yapma konusunda değil dosya şekillendirme gibi veri yönetimi konusunda da rahat bir çalışma yapabilme olanağı sunmaktadır. SPSS programı ile yapacağınız tez analizi için kendi kendinize araştırma ve öğrenmeye çalışma yeterli olamayabilmektedir. Tek başınıza öğrenmeye kalkıştığınızda kafanıza takılan konular hakkında danışabilecek bir uzman bulabilmeniz zor olabilmektedir. Ancak konu ile ilgili uzmanlardan ders alarak bu konudaki sıkıntılarınızı daha rahat bir şekilde çözebilmeniz mümkündür. Her ne kadar pek çok alanda kullanılarak daha profesyonel bir çalışma yapılabilmesine olanak sağlayan bir program olsa da tam olarak kullanılabilmesi için belli bir seviyenin üzerinde bir bilgi gerektirmektedir.

SPSS kursları sayesinde tam olarak öğrendiğiniz bu programdan en iyi şekilde faydalanabilmeniz mümkündür. Bu programı daha iyi öğrenebilmek için SPSS analiz örnekleri arasından daha fazla ve daha çeşitli alanlarda kullanılmış örnekleri incelemenizin de büyük faydası bulunmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*