Minitab Programı

Minitab, kısacık bir özetle, bir istatistik paket programıdır. Windows işletim sisteminde çalışır.

Alanında başarılı ve oldukça kullanışlı olan bu yazılım, özellikle Altı Sigma gibi Endüstriyel alanlarda ve ar-ge firmaları tarafından çokça kullanılmaktadır. %95’e kadar bir doğruluk payı ile istenen sonuçlara istenen tarihten daha erken zamanda ulaşabilirsiniz.

İlk bakıldığında korkutsa da Minitab Dersleri sayesinde kullanımını basit ve eğlenceli bir hal alan bu istatistik programı toplam kalite yönetimi uygulamalarında da çözümler sunmaktadır. Ayrıca programın kendine ait yardım dosyası sayesinde takıldığınız yerleri kolaylıkla aşabileceksiniz.

Excel gibi paket programlarının yapamadığı birçok işlemi Minitab Programı sayesinde yapabileceksiniz. Minitab Programı İndirmek için google’dan resmi sitesine girebilir, iletişime geçebilir ya da süreli ücretsiz minitab sürümünü edinebilirsiniz.

Vakit buldukça Minitab pdf derslerini buradan paylaşmaya çalışacağım.

2 yorum

    • Merhaba, Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Siteyi açma amacım spss ile ilgili gördüğüm derslerden aklımda kalanlarla ve notlarımdan yola çıkarak resimli dersler yayınlamaktır. Spss’i ve derslerini bitirmeden malesef minitaba geçemeyeceğim. Kpss ve okul derslerim de olduğundan bu çok zaman alacaktır…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*